چگونگی شامپوفرش کشیدن فرش

برای شامپوفرش کشیدن فرش باید اتاق کاملا تمیز باشد و بخوبی جارو شده باشد و گرد و غباری روی فرش نباشد. همچنین تمام مبلمان و وسایل را از روی فرش به مکانی دیگر منتقل کنید. برای وسیله های بزرگ و سنگین که امکان جابجایی آنها مشکل میباشد، پلاستیکی را در زیر پایه های آن قرار دهید تا از آسیب آب در امان باشند.

کلینیک قالیشویی با داشتن افراد متخصص در این زمینه عملیات شامپو فرش کشیدن را با استفاده از با کیفیت ترین محصولات و بوسیله دستگاه در منزل انجام میدهد. 

نام دیگر شامپو فرشتمیز کننده بخار”  میباشد. با این حال، این روش نامناسب برای تمیز کردن فرش نسبت به شستشوی فرش میباشد، زیرا این ماشینها در واقع از آب گرم و مواد شوینده استفاده می کنند، نه بخار.

پس از آماده شدن فرش با استفاده از دستگاه پاک کننده به طور کامل، ابتدا در جلو و عقب و سپس به چپ به راست فرش بکشید و به گوشه ها و لبه های فرش نیز توجه داشته باشید تا تمیز شوند.

خرید یا اجاره یک دستگاه شامپو فرش.

در بسیاری از فروشگاه ها مواد شوینده مناسب برای خرید وجود دارد.

یک پاک کننده مناسب دارای یک هسته گرمایش داخلی می باشد که آب را گرم نگه می دارد. قبل از اجاره یا خرید یک شامپو فرش، توضیحات محصول را بخوانید و با یک فروشنده مشورت کنید.

کارخود را بصورت  برنامه ریزی شده کنیدو  هنگامی که فرش پاک شده است، هیچ کس نباید بر روی آن قدم بزند تا زمانی که فرش خشک شود. سعی کنید شامپوفرش را از  منطقه دورتر  درب شروع به کار کنید و راه مناسب را انتخاب کنید.

محلول شستشو را با توجه به راهنمای روی بطری آماده کنید. برخی از تمیزکننده ها با شامپو مخلوط می شوند یا توصیه می شود مواد شوینده خاصی که معمولا از همان فروشگاه خریداری می شوند استفاده شود. به طور کلی شما میبایست، ظرف آب را در دستگاه با آب و مقدار کمی مواد شوینده پر کنید.

اشتباه رایج میان افراد اضافه کردن زیاد صابون به محلول میباشد زیرا می تواند به ماشین و فرش شما آسیب برساند. 

اجازه دهید تا استخراج کننده مقدار آب را تا حد امکان افزایش دهد.در کل تمیزکننده ها به برای خنک کردن فرش نیز طراحی شده اند تا زمانیکه ماشین را به جلو میبرید و هنگامی که آن را عقب می آورید، باعث سوختن آن نشوید. شما باید به آرامی به عقب بر گردید، به این وسیله می توانید ماشین را تا حد ممکن به همان اندازه آب بکشید.

همچنین میتوانید پنجره ها و درب ها را باز بگذارید تا گردش هوا در فرش جریان پیدا کند و باعث شود که فرش به طور کامل در عرض 24 ساعت خشک شود .

هر ترکیبی از خشک کن فرش، فن، دمنده، رطوبت هوا و موتورهای هوا نیز ممکن است برای کمک به خشک کردن سریع استفاده شود.

خشک کردن ممکن است 6 تا 12 ساعت طول بکشد و در این مدت نباید روی فرش راه رفت و یا مبلمان و وسایل  را جایگزین کرد.

چه زمانی فرش ها را شامپو فرش بکشیم؟

معمولا برای فرش ها یی که بیشتر در معرض رفت و آمد میباشند را دو بار در سال شامپوفرش کشیدن مناسب است، و برای که فضاهای کم رفت و آمد این مدت زمان به اندازه یک بار در هر 18 ماه مناسب است.

 

 

قالیشویی شمال تهران 
قالیشویی غرب تهران
قالیشویی شرق تهران
قالیشویی جنوب تهران
 

 

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفت در کوتاه ترین زمان با کلینیک قالیشویی