چرم دوزی چیست؟

ر و یا چرم ‌دوزی فرش با چرم،عملیاتی است که بعد از پایان بافت فرش، بمنظور استحکام و ممانعت از سرخوردن فرش و لول شدن آن صورت میگیرد.

 

چرم دوزان ماهر و با تجربه در کلینیک قالیشویی چرم دوزی فرش را با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت انجام میدهند.

 

چرا باید فرش را چرم دوزی کرد؟

همانطور که گفته شد برای حل مشکل لول شدگی  و تا  خوردن فرش؛ و همچنین به علت  اینکه در این روزها، کف بیشتر خانه ها سنگ، سرامیک و یا پارکت میباشد واگر وزن فرش به‌اندازه کافی سنگین نباشد روی زمین سر خواهد خورد و می‌تواند باعث آسیب دیدن شود و با تکرار این موضوع باعث ایجاد شکستگی در فرش شود.  این موضوع بخصوص در رابطه با فرش‌هایی که جنس آنها از ابریشم طبیعی و یا مصنوعی میباشد بیشتر اتفاق میوفتد. همچنین برای صاف و یک دست بودن و زیبا بودن فرش نیز، چرم ‌دوزی دارای اهمیت زیادی میباشد.

در چند سال اخیر چرم‌ دوزی را صرفا برای فرش‌هایی که صادراتی بودند انجام می‌دادند.

چرم دوزی فرش معمولا برای فرش‌های دستباف کاربرد دارد. ولی برای  فرش‌های ماشینی که دارای نخ ظریف میباشند نیز توصیه میشود.

وﺳﺎﯾﻞ ھﺎی مورد نیاز ﺑﺮای ﭼﺮم  دوزی : ﺳﻮزن مخصوص که ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺳﻮزن ﺷﯿﺮاره میباشد – ﻧﺦ ﻣﺨﺼﻮص ﭼﺮم دوزی ﯾﺎ ﻧﺦ وﮐﺲ دار -ﭼﺮم ﮔﺎو  ﯾﺎ ﭼﺮم  ﻣﺼﻨﻮﻋﯽ  – ﻣﻘﻮای ﮐﻠﻔﺖ .

چرم‌های مصنوعی موجود در بازار به‌صورت برش‌هایی نواری شکل، در ابعاد چهار سانتی‌متر و به‌اندازه طول و عرض فرش تهیه می‌شوند و چرم‌دوز، فرش را پشت و رو کرده سپس‌ با قرار دادن برش‌های چرمی روی لبه فرش بصورت زیگزاگ آنرا می‌دوزند.

 

چرم دوزان ماهر و با تجربه در کلینیک قالیشویی چرم دوزی فرش را با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت انجام میدهند.

 

همچنین با این کار می‌توان کجی‌های جزیی موجود در طول و عرض فرش را رفع کرد و آن را با کم‌ترین هزینه صاف و یکنواخت کرد. علاوه برآن میتوان از چرم دوزی برای برای پوشاندن محل میخ‌ها، سوزن‌ها و نقاط معیوب استفاده کرد. برای انجام چرم دوزی عموماً طول فرش و در مواردی عرض آن دوخته می‌شود.

 

قالیشویی شمال تهران 
قالیشویی غرب تهران
قالیشویی شرق تهران
قالیشویی جنوب تهران
 

 

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفت در کوتاه ترین زمان با کلینیک قالیشویی